F jak Fluoryzacja - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

F jak Fluoryzacja

Jaką pastę wybrać dla dziecka? Poradnik
Jaką pastę do zębów wybrać dla dziecka?
24 października, 2017
dentysta dziecięcy śląsk
G jak Gaz rozweselający
2 listopada, 2017

FLUORYZACJA

Fluor to bezcenny pierwiastek dla zdrowia zębów. Wzmacnia szkliwo i zęby zyskują ochronę przed działaniem kwasów. Dostarczamy go do organizmu dzięki diecie bogatej: w ryby, owoce morza, produkty zbożowe, sery podpuszczkowe lub pijąc wodę i czarną herbatę.

Fluor jest również składnikiem występującym w środkach do higieny jamy ustnej. Przedawkowanie fluoru, choć mało prawdopodobne, może przerodzić się we fluorozę – chorobę objawiającą się przebarwieniami i nadżerkami szkliwa, które może pękać i kruszeć. Aby uniknąć tego wystarczy pilnować, aby dziecko nie połykało pasty do zębów, a wszystkie korzyści z dostarczania fluoru zaobserwujemy na ząbkach naszych dzieci.

Zabieg fluoryzacji jest bezbolesny i nie sprawi dziecku żadnego dyskomfortu po zabiegu. Zaleca się jedynie na ok. 2-3h nie przyjmować żadnych posiłków. Fluor w formie żelu lub pianki zostaje nałożony i wcierany w całą powierzchnię zębów.

Fluoryzacja może być przeprowadzona na zębach mlecznych i stałych, bez względu na wiek pacjenta. Zęby trzeba przygotować przed zabiegiem. Muszą być dokładnie oczyszczone z osadu oraz kamienia nazębnego.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram