Idealny uśmiech.

Aparat to nie tylko prosty uśmiech. To prawidłowy rozwój i zdrowie zębów!

dentysta dla dzieci

W naszym gabinecie

Leczenie ortodontyczne zębów gwarantuje prawidłowe ułożenie zębów w górnym i dolnym łuku. Idealnie równy uśmiech to najistotniejszy walor, ale nie jedyny. To także ważny, zdrowotny aspekt leczenia stomatologicznego.

Najlepiej wybrać się na konsultację około 6-7 roku życia, a nawet wcześniej, jeżeli wystapiła przedwczesna utrata zębów mlecznych. Odpowiednio wczesna diagnostyka uzębienia i wczesne leczenie wad zgryzu pozwala uniknąć wad uzębienia w wieku dorosłym dotyczących zębów stałych. Na wczesnym etapie leczenia wykorzystujemy aparaty ruchome, które są wyjmowane i zazwyczaj stosowane głównie w nocy. Aparaty ortodontyczne stałe proponujemy dla starszych dzieci. Zarówno jeżeli chodzi o aparaty stałe jak i ruchome, to mali Pacjenci mają możliwość zaprojektowania wzoru aparatu jaki tylko im się zamarzy! :)

Zachęcamy do jak najszybszego leczenia ortodontycznego. W przypadku starszych pacjentów oferujemy możliwość leczenia stałym aparatem metalowym lub kosmetycznym. Zapraszamy na wizyty kontrolne, podczas których wykryjemy nieprawidłowy rozwój zgryzu i zaproponujemy skuteczne leczenie, a także zachęcimy do ograniczenia konkretnych, szkodliwych nawyków, prawidłowej higieny jamy ustnej.