E jak Edukacja - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

E jak Edukacja

dentysta dla dzieci bielsko
D jak Dentysta
18 października, 2017
Jaką pastę wybrać dla dziecka? Poradnik
Jaką pastę do zębów wybrać dla dziecka?
24 października, 2017

EDUKACJA

Oswajanie dziecka z dentystą i wyrabianie u niego nawyku regularnego mycia zębów, to bardzo ważne zadanie każdego rodzica. Edukację stomatologiczną powinniśmy wprowadzić już w momencie wyrzynania się pierwszych zębów. Nacieranie dziąseł jałowym gazikiem, nasączonym przegotowaną wodą lub naparem z szałwii, można stosować już na samych dziąsłach dziecka, i gdy ząbki już wyrosną. Maluch powinien przyzwyczaić się do tej czynności, jak najszybciej, a na pewno sprawi mu ona mniej kłopotów w późniejszym dorastaniu. Pierwsza wizyta u stomatologa, powinna odbyć się, gdy dziecko posiada już większość mlecznych zębów. Wtedy stomatolog sprawdza ogólny stan jamy ustnej i udziela wskazówek odnośnie higieny i diety malca, a również pozostawia jak najmilsze wrażenie, aby maluch chętnie odwiedził go ponownie.

Po pierwszym roku życia można już spokojnie wprowadzać mycie ząbków szczoteczką. Podczas kąpieli można tę czynność włączyć jako formę zabawy poprzez naśladownictwo rodzica.

W późniejszych latach dzieci będą miały obowiązkowe czyszczenie zębów w przedszkolach, co nie powinno ich zwalniać z porannego obowiązku mycia zębów. Dobrze jest przyzwyczaić dziecko, że wizyta w gabinecie stomatologicznym nie odbywa się wyłącznie, kiedy coś się dzieje. Wizyty profilaktyczne w większości przypadków będą kończyć się przyjemnie, i tak właśnie dziecko powinno je kojarzyć.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram