D jak Dentysta - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

D jak Dentysta

stomatologia dziecięca śląsk
C jak Cukier
18 października, 2017
stomatologia dziecięca śląsk
E jak Edukacja
23 października, 2017

DENTYSTA

Zastanawialiście się kiedyś, czym różni się dentysta od stomatologa? W dzisiejszym poście rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wytłumaczymy gdzie jest ta mała, choć znacząca różnica.

Określenie dentysta pochodzi od łacińskiego słowa dens, co oznacza – ząb.

Określenie stomatologia pochodzi z połączenia dwóch greckich słów stoma – jama ustna i logia – nauka.

Po odkryciu etymologii słów możemy z łatwością zauważyć różnicę w specjalizacjach. Dentysta zajmuje się wszystkim, czego dotyczą zęby. Natomiast stomatolog ma znacznie większy zakres obowiązków, oprócz zębów zajmuję się on całą jamą ustną i wszystkimi elementami, które do niej nalezą: przyzębie, błony śluzowe, czy inne tkanki znajdujące się w jamie ustnej.

Cały zespół Kids Smile Studio to stomatolodzy. Dzięki temu możemy zająć się kompleksowo wszystkimi dolegliwościami małych pacjentów. A dlaczego zajmujemy się leczeniem tylko dzieci i młodzieży? Ponieważ nasza specjalizacja to pedodontystyka, jedna z wielu dziedzin stomatologii. Pedodonta leczy wszelkie choroby zębów i wady zgryzu u dzieci, które są zupełnie inne niż u dorosłych (ilość zębów, leczenie zębów mlecznych, inna budowa całego układu stomatologicznego).

Oprócz tego stomatolog dziecięcy posiada specjalne predyspozycje i wykształcenie, aby pracować z dziećmi. Ma szczególne podejście do małych pacjentów, co jest bardzo ważne, jak nie najistotniejsze w oswajaniu dziecka z tego typu zabiegami. Naszym priorytetem jest wzbudzić sympatię i zaufanie u dzieci, które zaowocuje w przyszłości regularnymi wizytami, które uchronią pacjenta przed trudnymi lub często bolesnymi zabiegami.

Pracujemy w trosce o piękny uśmiech Twojego dziecka

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram