I jak Impregncja - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

I jak Impregncja

dentysta dziecięcy śląsk
H jak Higiena
7 listopada, 2017
stomatologia dziecięca śląsk
J jak Jama ustna
27 listopada, 2017

IMPREGNACJA

Impregnacja zębów – to zabieg znany pod nazwą lapisowanie. Ma na celu leczyć zaatakowane próchnicą zęby. Niestety u dzieci zęby mleczne są słabiej zmineralizowane i możliwość wystąpienia próchnicy jest bardzo duża. Nieleczenie pierwszych zębów u dzieci skutkuje bardzo poważnymi chorobami tj. ropne zakażenia lub konieczność przyjmowania antybiotyków. Ponadto, przedwczesna utrata zębów mlecznych może spowodować późniejsze wady zgryzu, które będą wymagały wieloletniego leczenia ortodontycznego. Dlatego dbajmy o mleczaki swoich pociech! Zabieg impregnacji polega na pokryciu zainfekowanych zębów azotanem srebra, który ma właściwości przeciwbakteryjne i hamuje próchnicę, a tym samym chroni zęby przed ekstrakcją.

Jak wygląda zabieg lapisowania zębów?

Na początku musimy usunąć osad nazębny. Następnie osuszamy sprężonym powietrzem chore zęby i zabezpieczamy przed przedostaniem się śliny. Dezynfekujemy zęby roztworem jodku potasu z jodem, aby przez 2-3 min smarować zęby azotanem srebra. Na koniec, aplikujemy na chore zęby substancję strącającą azotan srebra. Skutkiem jest utworzenie się odpornego na próchnicę białczanu srebra, który niestety zmienia zainfekowane miejsca na czarno.
Cały zabieg jest krótki i zupełnie bezbolesny dla dziecka. Może być wykonany w bardzo wczesnym wieku. Dla utrwalenia efektów należy powtórzyć zabieg, najlepiej od trzech do pięciu razy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram