H jak Higiena - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

H jak Higiena

dentysta dziecięcy śląsk
G jak Gaz rozweselający
2 listopada, 2017
stomatologia dziecięca śląsk
I jak Impregncja
13 listopada, 2017

HIGIENA JAMY USTNEJ

O higienę jamy ustnej swojego dziecka powinniśmy zacząć dbać jak najwcześniej. Już od 1. miesiąca życia, kiedy zęby mleczne dopiero się kształtują, dbajmy o dziąsła malucha. Po każdym karmieniu, a zwłaszcza wieczornym przemyjmy język i dziąsła dziecka. Unikniemy często pojawiających się pleśniawek i aft, które są bardzo uciążliwe dla dzieci. Kiedy urosną już wszystkie mleczne ząbki – wprowadźmy mycie ich dwa razy dziennie, miękką szczoteczką i odpowiednio dobraną pastą dla niemowląt.
Unikaj podawania dziecku słodzonych napojów (więcej info w poście C jak cukier) i dokarmiania go między posiłkami.
Etap karmienia butelką powinniśmy zakończyć przed 2. rokiem życia. Pamiętaj, aby nie dawać dziecku butelki z mlekiem lub słodkim płynem podczas zasypiania.

Świadomość o higienie jamy ustnej u dzieci powinniśmy budować od najmłodszych lat. Dziecko musi zrozumieć, że jest to niezbędna czynność, która uchroni go przed bólem zębów czy ich wypadaniem. Wizyty u stomatologa nie powinny dziecku kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym, dlatego pamiętajmy o rutynowych wizytach, które oswoją go z gabinetem i fotelem dentystycznym. Aby zmobilizować starsze dzieci do poprawnej higieny jamy ustnej, możemy przedstawić mu korzyści estetycznego, zdrowego uśmiechu.

Najlepszą nauką poprawnego mycia zębów jest wspólne wykonywanie tej czynności. Jesteśmy dla dzieci najlepszym przykładem, więc starajmy się, przekazać im jak najlepsze nawyki, które pozostaną im na całe życie.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram