N jak Narkoza - Kids Smile Studio - dziecięca ortodoncja

N jak Narkoza

stomatologia dziecięca śląsk
M jak zęby Mleczne
5 lutego, 2018
stomatologia dziecięca bielsko
O jak Ozonowanie
1 marca, 2018

NARKOZA

Narkoza – tak popularnie nazywamy znieczulenie ogólne. Cenione rozwiązanie, szczególnie dla osób (w tym dzieci), które cierpią na dentofobie – paniczny lęk przed zabiegami stomatologicznymi. U dzieci strach może utrudniać przeprowadzenie zabiegu lub nawet rutynowej kontroli. Narkoza oczywiście używana jest tylko w przypadkach koniecznych. Częściej stosowane jest znieczulenie miejscowe, które jest mniej ingerujące w organizm pacjenta.

Przed podjęciem decyzji o podaniu znieczulenia ogólnego stomatolog wraz z lekarzem anestezjologiem przeprowadzają szczegółowy wywiad odnośnie przebytych chorób lub innych przeciwwskazań, które mogą wyjść w wynikach testu uczuleń.

Dzięki narkozie pacjent jest „wyłączony” ze świadomości przeprowadzanych zabiegów i nie odczuwa stresu z odbywanej wizyty. Wybudzanie pacjenta odbywa się w specjalnym pokoju wybudzeń przy obecności anestezjologa. Czas, w jakim pacjent się wybudzi, jest indywidualną kwestią i zależy od organizmu pacjenta. Zakłada się, że po ok. 2h od zakończenia zabiegu pacjent odzyskuje całkowitą świadomość.

Nasza klinika przykłada dużą uwagę, aby nie doprowadzić u małych pacjentów do złych skojarzeń z odbywanych pierwszych wizyt. Staramy się, aby komfort dzieci był na najwyższym poziomie i codziennie walczymy ze stereotypem, że wizyta w gabinecie dentystycznym to bolesne i nieprzyjemne doświadczenie.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram