Dobra zabawa
gwarantowana!

Podtlenek (gaz rozweselający) to mieszanina podtlenku i tlenu, podawana w celu uspokojenia i rozluźnienia małego pacjenta. Podtlenek wykazuje lekkie działanie znieczulające, dzięki czemu często leczenie małych i średnich ubytków można przeprowadzić bez klasycznego znieczulenia. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, zwana także sedacją wziewną.

Wizyta przebiega następująco:
Pacjent wdycha mieszaninę podtlenku i tlenu poprzez zapachową maseczkę zakładaną na nos. Powoduje to odprężenie oraz podwyższenie progu bólu, przy jednocześnie zachowanej świadomości. Często u dzieci pojawiają się marzenia senne, np. o lataniu. Po przeprowadzeniu leczenia podawany jest czysty tlen, który całkowicie eliminuje podtlenek z organizmu. U małych pacjentów wzrasta poczucie zaufania do lekarza, a każda wizyta jest zabawą, a nie przymusem.


W Kids Smile Studio używamy jedynie certyfikowanych urządzeń do sedacji oraz gazów medycznych z aktualnym atestem. Posiadamy najnowocześniejszy aparat do podawania podtlenku który elektronicznie steruje stężeniem gazu. Zabieg z użyciem podtlenku jest zlecany i kontrolowany przez przeszkolonego lekarza.
Ważne: Dziecko nie powinno przyjmować żadnych pokarmów na 2h przez wizytą.